Dvojčísla leden-únor

12. 08. 2016
Dvojčísla leden-únor

18. 1. vycházejí nová čísla časopisů Bridge, Gate a R&R – dvojčísla leden-únor.

BRIDGE je jako tradičně Maturitní speciál: dvojčíslo o rozsahu trojčísla, které obsahuje kompletní ukázku státní maturitní zkoušky z AJ, tj. didaktický test (listening, reading), písemnou práci (writing) a ústní zkoušku (speaking), včetně užitečných tipů a doplňkových aktivit pro studenty. Kromě toho v časopise naleznetečlánky vztahující se k maturitním okruhům (historie UK a USA, bydlení, den sv. Valentýna…),  ročenku významných událostí minulého roku a komiks podle románu H. G. Wellse Válka světů. A pokud je pro vás maturitní zkouška na úrovni B1 příliš jednoduchá, můžete si zkusit ukázku z testu FCE, mezinárodně uznávané zkoušky na úrovni B2.

V časopise GATE se dozvíte, jak se žije Češce v New Yorku, přečtete si o známých i vycházejících hvězdách zimních sportů a čekají vás hned dva komiksy: soupeření USA a Sovětského svazu o dobytí Měsíce a první část detektivky Agathy Christie Deset malých černoušků. Můžete si také vyzkoušet test na úrovni A2 a osm stránek časopisu je věnováno výuce pomocí metody CLIL.

S časopisem R&R si procvičíte zimní slovní zásobu, přečtete si o Eskymácích, sibiřském huskym či oblíbené počítačové hře Minecraft a porovnáte leden v Kanadě s lednem v Jižní Africe. I v R&R si můžete své znalosti prověřit pomocí testu, respektive dvou testů na úrovních pre-A1 a A1 (které odpovídají cambridgeským testům Starters a Movers).

Přílohou všech časopisů jsou audio CD s poslechovými testy, články, písničkami a dramatizacemi komiksů a karty Talkers.